UTOLSÓ LEHETŐSÉGEK JAN 17-IG !
A KÉPZÉSI CSOMAG ÁRA 99.000 Ft helyett csak 49.500 FT
ÚJÉVI AKCIÓ: MAI vásárlás esetén +1 ingyen tananyagot kérhet!
Csoportfejlesztés, de minek ? Ugye mindenki szeretne jó csapatban eredményesen dolgozni? De mit jelent a jó csapat, mit jelent a csoportfejlesztés? Van akinek jó légkörű együttműködést, van akinek lelkesedést, van akinek okos, jó társakat és eredményes munkát jelent a jó csapatban végzett együttműködés. Sok olyan csapat van, amelyben lelkesedéssel dolgozunk, és sok olyan van, amelyben hiányzik a lelkesedés. A csoport “lelkesedése” a csoport érzelmi, energetikai jellemzője, azt jelzi hogy milyen szívesen vagyunk, dolgozunk küzdünk a csoport céljaiért.
A csapat egy másik jobban érthető és kevésbé érezhető oldala a csoport racionális problémamegoldó képessége, ez meg inkább a csoport “szelleme” lehet. A csoport “okossága” nem azonos a csoport tagjainak okosságával. Kísérleti eredmények igazolják, hogy a csupa szuper intelligens emberből álló csoportok sokszor rosszabb eredményt érnek el, mint a többféle emberből verbuválódott teamek.
Csoportfejlesztés és a csoport “lélek”
Segítheti is és akadályozhatja is a csapat racionálisan, tudatosan kitűzött céljának elérését. Ha elhanyagoljuk a csoportlétnek ezt az oldalát, ha nem veszünk róla tudomást, attól az még létezni fog, sőt jobban virul tudatos, racionális kontroll nélkül és a nem tudatosodott csoportfolyamatok eluralhatják a csoportot és a csapat nem tudja, de teszi módon, általa ismeretlen ezért uralhatatlan folyamatoknak eshet áldozatul, és így az elhanyagolt terület megakadályozhatja a csoportot céljainak elérésében. A jól szervezett csoportmunka pedig a maga szolgálatába tudja állítani ezeket a folyamatokat. A csoportos együttgondolkodásnak, a csoportos együttlétnek bármilyen is a folyamat, van néhány olyan törvényszerűsége, amelyet érdemes figyelembe venni akkor, amikor csoportmunkát szervezünk.
A csoportok fejlődése sajátos jellegű, meghatározott minőségi jellemzőkkel időben egymást követő szintekből áll. A csapatok fejlődési fázisaiban felfedezhető mintázatok konkrét tartalmi különbözőségük ellenére hasonló lefutásúak. A csoportfejlődés egyes szakaszai általában észrevétlenül követik egymást. E fejlődési folyamat az esetek egy részében sikeres és a csoport stabilizálódásához vezet. Más esetekben a csoport nem megy végig a fejlődés egyes szintjein, hanem megakad a fejlődés kezdeti fázisain, s egy idő után szétesik, felbomlik, vagy keservesen él együtt problémáival, többen eltávoznak, vagy csak fizikailag vannak jelen, sok a hiányzás, nagy a fluktuáció. Fontos, hogy a vezető ismerje a csoportfejlődés egyes fázisainak jellemzőit, mert akkor nem érik váratlanul az általa tapasztalt jelenségek, s át tudja segíteni csoportját a következő fejlődési fázisba. A fejlődés fázisainak tudatosítása a csoporttagokban is az észlelt jelenségek megértéséhez, elfogadásához vezethet.
Csoportfejlesztés vezető levelező tananyak témakörei
- konfliktus-és stresszkezelés
- prezentáció
- kommunikációs készségek
- csapatszellem építés
- mentori kvalitások
- nehéz pillanatok megoldásai
- vitákat generáló partnerekkel
- ha népszerűtlen bejelentések és a rossz hírek ránk várnak
- félbeszakítások, elterelő manőverek irányítása
- meglepetés – effektusok tudatos és hatásos bevetés
- csoportdinamikai gyakorlatok
- egyének összességéből csapat
Sikeres vizsga esetén Csoportfejlesztő specialista minősítés, és oklevél kerül kiállításra.
UTOLSÓ LEHETŐSÉGEK JAN. 17-IG !
A KÉPZÉSI CSOMAG ÁRA 99.000 Ft helyett csak 49.500 FT
ÚJÉVI AKCIÓ: MAI vásárlás esetén +1 ingyen tananyagot kérhet!