UTOLSÓ LEHETŐSÉGEK JAN 15-IG !
A KÉPZÉSI CSOMAG ÁRA 99.000 Ft helyett csak 49.500 FT
ÚJÉVI AKCIÓ: MAI vásárlás esetén +1 ingyen tananyagot kérhet!
A csapatépítés így a csapatépítő tréner is néha túlmisztifikált, néha alul értékelt. Abban azonban mindenki megegyezik, hogy az egyéni teljesítményeket felváltotta a csapat teljesítmény fokozása. Ha egy csapat vagy akár egy kisebb csoport nem törődik azzal, hogy fejlődjön, akkor hamarosan hanyatlásnak indul. A romlik a teljesítmény, csökken az egymás iránti bizalom. A fejlődéshez szükséges, hogy csoportként dolgozzanak együtt. A csoport nem egyének összessége. Ahhoz, hogy ez ne következzen be csapatépítő tréning a megoldás. Csapatépítő rendezvény, vagy céges élményprogram szükséges. A csapaton belüli bizalmi szintet egy csapatépítő élményprogram, a csapat teljesítményét pedig a csapatépítő tréning emeli. A cél mindenki számára a csoport hatékony foglalkoztatása.
Amennyiben a csoportot magára hagyjuk, hónapok kellenek a csapat hatékony együttes munkájához. Ezt gyorsítja fel a csapatépítő trénig. Több hónapos szocializációs folyamat eredményét érhetjük el néhány napos csapatépítő tréning alkalmazásával. Új, fontos információkat kapunk a tréning résztvevőiről. Megtudjuk hol kíván közbelépést csapatunk. A tréning alkalmas arra, hogy kiszűrjük a leggyengébb és legerősebb csapattagokat.
Csapatépítés extrém helyzetekben
A csapatépítés két fajtáját különböztetjük meg aszerint, hogy kültéren (outdoor tréning), vagy beltéren (indoor tréning) bonyolítjuk le. A csapatépítő tréning által fejlesztett főbb kompetenciák. Alkalmazkodás egymáshoz, bizalomépítés, kommunikáció, együttműködés, motiváció, döntéshozatal, konfliktuskezelés, időgazdálkodás, stresszes helyzetek kezelése, vezetői készségfejlesztés.
Tegye fel magának a következő kérdéseket.
- Nehezen helyettesítik egymást a kollégák?
- Megérzem a hiányát bármely alkalmazottnak?
- Vannak veszekedések, amelyek a munka rovására mennek?
- Előfordul, hogy nem értik meg egymást?
- A megbeszélések, tájékoztatók túl sokáig húzódnak?
- Rendszeresek az “értetlenkedések”?
- Túl sok kérdés van számomra egyértelmű dolgokról?
Ha bármely kérdésre igennel válaszol, akkor csapata még nem működik csoportként.
Csapatépítő tréner – TÉMAKÖRÖK
1. Professzionális tréneri kommunikáció fejlesztése.
A résztvevők megismerkednek a professzionális tréneri kommunikációt megalapozó C. Rogers-féle személyközpontú megközelítéssel. Az „értő- figyelem” professzionális elsajátítása a majdani tréning résztvevők problémamegoldásainak támogatásában lesz a segítségükre.
2. Csapatépítés, csoportdinamika, motiválás, vezetői stílus
Ebben a modulban a legfontosabb csoportdinamikai törvényszerűségek megbeszélése kerül sorra. Megfogalmazzák a résztvevők, hogy mi a különbség a csoport és a csapat között, megismerik a csoport fejlődés fázisait, és összevetik ezt a tipológiát saját, személyes tapasztalataikkal. Tesztek kitöltése során tudatosítják a csoportokban betöltött saját szerepeiket, és megismerkednek a csoportszerepek típusaival és ezek jelentőségével. A csoporton belüli együttműködési formák kipróbálására is lehetőségük nyílik.
3. Stressz-kezelési és kiégés elleni tréning.
A különböző stresszorok megismerése után a csoport összegyűjti a stressz fizikai érzelmi és viselkedéses tüneteit egy levetített filmrészlet alapján. Kitöltésre kerül egy stressz teszt, aminek segítségével szembesülhetnek a résztvevők aktuális stressz terheltségükkel.
4. Csapatépítő tréningek módszertana.
Ebben a modulban a módszertani kérdések kerülnek terítékre. A résztvevők megismerkednek a három „titokkal”- amitől jó lesz egy tréning. Így sor kerül a nyitó, bizalom-építő fázis, a készségek begyakorlását ösztönző fázis, és az ismeretek beépítését és az attitűdváltást szolgáló összegző fázis felépítésének, sajátosságainak a megbeszélésére is.
Gyakorlatokon keresztül megismerkednek a résztvevők a tréningeken alkalmazott különböző feladat-típusokkal (tesztek, kérdőívek, munkalapok, szerepjátékok, imaginációs feladatok, csoportos gyűjtőmunka, poszter készítés, stb.) – és azok levezetésének sajátosságaival.
5. Vizsgatanítás.
Ebben a modulban a házi feladat gyanánt –egyénileg elkészített tréning tematikák kerülnek közös elemzésre. (A tematikák témájának megválasztásánál a résztvevők teljes szabadságot élveznek. A tematika felépítésében felhasználhatják a megismert és kipróbált tréning elemeken kívül az ajánlott szakirodalomban felkutatott anyagokat is.)
6. Szupervízió.
A tapasztalatok feldolgozása után SWOT – analízist csinálnak a résztvevők a saját tréneri kompetenciáik átgondolása, tudatosítása érdekében, majd egyéni fejlődési terveket dolgoznak ki a maguk számára.
A sikeres vizsga esetén Csapatépítő tréner minősítés, és oklevél kerül kiállításra.
UTOLSÓ LEHETŐSÉGEK JAN. 15-IG !
A KÉPZÉSI CSOMAG ÁRA 99.000 Ft helyett csak 49.500 FT
ÚJÉVI AKCIÓ: MAI vásárlás esetén +1 ingyen tananyagot kérhet!